En verdig avskjed med interimkirken

Torsdag 17. november tok menigheten avskjed med det kummerlige lokalet som har tjent som kirke i to og et halvt år, også kalt ”katakomben”. For mange var dette en befrielse, ikke minst for prestene som har hatt nesten umulige arbeidsforhold. Det ble sunget messe og vesper denne siste kvelden.

 

Men for noen var det også en vemodig dag. I løpet av disse  årene er det kommet mange nye medlemmer til St. Olav domsogn. De fleste har kommet flyttende til vår by, men Bente Lien er en av dem som er blitt opptatt i Den katolske kirkes fulle fellesskap i denne perioden. For alle disse ble  interimkirken  deres møte med Kirken her i Trondheim.

For meg som kom fra en frikirkelig sammenheng, har det vært en sterk opplevelse møte Kristus gjennom Den katolske kirkes liturgi, sier Bente. Jeg har ikke savnet noe i dette kirkerommet, jeg opplevde å komme til en varm og inkluderende menighet, og jeg ble glad i denne kirken som den var, sier Bente, som samtidig gleder seg stort over vår nye katedral!

 

Kvelden ble avsluttet med et felles måltid for menigheten og de tilreisende gjestene.