Farvel til Pater Al

Vår kjære p.Alfeo Botero, “Pater Al”, forlater Trondheim i September. Han returnerer til Filippinene og får ansvar for et distrikt som er dominert av banan-plantasjer.

Vår kjære p.Alfeo Botero, “Pater Al”, forlater Trondheim in September. Hans misjon i Trondheim Stift er over og han returnerer til sitt eget land, Filippinene. Som medlemmer av menigheten er vi triste over å måtte ta farvel, men også takknemlige for den tiden han har vært hos oss. Pater Al ankom stiftet i 2006 og St. Olav i 2009. Dette var en svært vanskelig tid i vår menighet, men Guds nåde og den hellige Maria (han beskriver seg selv som en mariansk prest) har hjulpet ham gjennom stormkastene med smilet i behold og hjertet fullt av kjærlighet. Som han sier: «Vi er helt forenet i Kristus». Han har trivdes i menigheten og har et spesielt nært forhold til studentforeningen «Albert Magnus». I sin avskjedstale til menigheten søndag 19. august fortalte han en liten historie: Han hadde nettopp kommet til Trondheim, og en av kollegene hans spurte om han kunne noen ord eller uttrykk på norsk. «Ja», svarte han gledestrålende, «Jeg elsker deg»! Alle lo godt av dette, men for Pater Al var det en uforglemmelig og profetisk opplevelse. Han har virkelig kommet til å elske hver og en av oss og alt arbeidet i St. Olav. Han skulle gjerne blitt her, men biskopen hans på Filippinene har behov for hans tjenester. Hans neste oppgave vil bli som kapellan i et enormt område dominert av bananplantasjer med mange kapeller og ti-tusenvis av menighetsmedlemmer. Som vi spøkefullt sa til ham, han skal bli en banan-prest! Vi ønsker Pater Al alt godt og håper at vi får se ham i Trondheim igjen en dag. Hvis du ønsker å holde kontakten er eposten hans albot07@gmail.com  Han vil svært gjerne treffe gamle venner fra Trondheim, så hvis du besøker Filippinene, legg veien om Davao City og hils på Pater Al.