Velkommen til Pater Piotr

St. Olav menighets nye kapellan er nå på plass. Søndag 2 september feiret Pater Piotr (Peter) Ostafin messen sammen med vår sogneprest Dom Albert Maczka for første gang.

Pater Piotr Ostafin ble født 9. desember 1967 i Krosno i Polen. Han ble presteviet 28. mai 1994 i Przemysl. Han har arbeidet 14 år i Kasakhstan, og kommer til oss fra kirkekontoret i Nort i Warsawa. Han er språkmektig ( er ikke alle katolske prester det?) - og snakker polsk, russisk, kasakh og engelsk, og nå skal han lære seg norsk. Erfaringene fra Kasakhstan vil sikkert være til god hjelp for ham her i Trondheim. Der var menigheten også en internasjonal minoritetsmenighet, akkurat som her. Pater Piotr ble oppnevnt til menigheten av biskop Bernt Eidsvig. Vi hilser Pater Piotr velkommen til Trondheim og ønsker ham alt godt.